19° / 7°

24.04.

20° / 13°

Majami savladao Bostonu na startu finalne serije Istoka

Košarkaši Majami Hita pobijedili su Boston Seltikse poslije produžetka 117:114 u prvoj utakmici finala istočne konferencije.

U dramatičnom finišu Kemba Voker je pogodio težak šut za +5, 105:100, ali već u sljedećem napadu mladi Tajler Hirou uzvratio trojkom, 105:103. U posljednji minut ušlo se sa ovim rezultatom.

Seltiksi nisu uspjeli da poentiraju u narednom napadu koji se završio blokadom Kraudera nad Vokerom. Hit je potom odigrao dugačak napad koji se završio trojkom Džimija Batlera!

Batler je na 22 sekunde do kraja ubacio šut van linije 7,24, kojim je Majami došao do pola koša prednosti, 106:105. Uslijedio je tajm-aut poslije kojeg je odmah uslijedilo jedno bacanje za Seltikse jer je Braun junior "napravio" faul nad Smartom.

Imali su i napad za pobjedu, ali je Tejtum promašio i ušlo se u produžetak, 106:106.

Tokom dodatnih pet minuta viđena je velika drama. Ključnu ulogu odigrali su Džimi Batler i Bem Adebajo. Prvi je pogodio za vođstvo Hita 116:114, a drugi je blokirao Tejtuma u pokušaju da donese Seltiksima novi produžetak.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Goran Dragić sa 29 poena, Batler je dodao 20, Krauder je imao 22, a Adebajo 18 i devet asistencija.

U poraženom sastavu Tejtum je ubacio 30 poena, Voker 19, a Smart 26.