Košarkaši Fenerbahčea nastavili su da dominiraju u četvrtfinalu Eurolige – drugu pobjedu u seriji protiv Pariza ostvarili su ubjedljivo, rezultatom 89:72. Turski tim je sjajno otvorio utakmicu i već do poluvremena ubacio čak 61 poen, čime je praktično riješio pitanje pobjednika.
Najefikasniji igrač bio je Tarik Biberović sa 20 poena (4/4 za dva), Najdžel Hejs-Dejvis je dodao 16, a Marko Gudurić 13.
Kod Pariza, jedini raspoložen bio je Šorts sa 18 poena, dok su Ifi i Vord dodali 15, odnosno 10.
Fener sada vodi 2:0 u seriji i imaće tri meč lopte za plasman na Fajnal for – prva prilika je već 29. aprila u Parizu.
Košarkaši Efesa napravili su veliki podvig u drugoj utakmici četvrtfinala Eurolige – slavili su u Atini protiv Panatinaikosa sa 79:76 i poravnali seriju na 1:1, čime sada imaju prednost domaćeg terena u nastavku borbe za fajnal-for.
Ključni trenutak desio se kada je Larkin pogodio trojku za prvo vođstvo Efesa na utakmici – 76:73, manje od minuta prije kraja. Nan je smanjio na 76:77, ali je Larkin hladnokrvno ubacio oba bacanja, a Panatinaikos nije iskoristio posljednji napad – Nan je promašio šut za izjednačenje.
Najbolji kod Efesa bio je Šejn Larkin sa 20 poena, uz 5 asistencija i 3 skoka, Poarije je upisao 15 poena i 10 skokova. Kod Panatinaikosa, Osman je postigao 16, Nan 14, a Grant 11 poena.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR