16° / 8°

Radoviću srebrna medalja na Evropskom prvenstvu

Ostalo

Autor: Jelena Ćetković

Crnogorski stonoteniser Filip Radović sa srebrnom medaljom završio je nastup na Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Helsingborgu.

Radović je danas u finalnom meču, u klasi S 10, poražen od Poljaka Patrika Čojnovskog 3:1, po setovima 11:3, 13:15, 11:6 i 11:4.

To je njegova treća evropska medalja, nakon što je na prethodna dva šampionata, u Vejlu 2015. i Laškom dvije godine kasnije, osvajao bronzane medalje.

“Zadovoljan sam, posebno jer sam napravio korak više u odnosu na prethodna dva šampionata. Poražen sam u finalu, ali sam pokazao da mogu da se nosim sa niim. Trenutno je bolji i čestitam mu na pobjedi i zlatnoj medalji. Zadovoljan sam svojom igrom i onim što sam pokazao na šampionatu”, kazao je Radović agenciji MINA.

On očekuje da će i u ekipnom dijelu, sa Lukom Bakićem i Dejanom Bašanovićem, ostvariti dobar rezultat.

Čojnovski je zvanični evropski i svjetski šampion, a do finala u Helsingborgu došao je bez izgubljenog seta.

Radović je ranije danas u polufinalnom meču savladao Poljaka Igora Mištala 3:1 (11:7, 11:5, 6:11 i 12:10) i prvi put izborio finale šampionata Evrope.

Plasman među osam najboljih izborio je kao prvoplasirani u grupi, pobjedama Španca Andera Cepasa 3:0 (12:10, 11:8 i 11:5), Francuza Matea Bohasa 3:1 (13:11, 11:7, 10:12 i 15:13) i Italijana Lorenca Kordua 3:0 (11:6, 11:6 i 11:5), a u četvrtfinalnom meču eliminisao je Holanđanina Basa Hergelinka 3:2 (12:10, 11:4, 9:11, 13:15 i 11:5).

Trener crnogorskog stonotenisera Nilolae Lupulesku kazao je da je Radović pokazao kvalitet i vidan napredak.

"Stigao je do finala, a na tom putu pobijedio je dobre igrače. U finalu nije pružio maksimum, mogao je još više. Jedini je na šampionatu osvojio set Čojnovskom. Imamo još da radimo da bi ostvarili cilj", kazao je Lupulesku.

Ostali crnogorski predstavnici, Luka Bakić i Dejan Bašanović debitantski pojedinačni nastup na Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Helsingborgu završili su u grupi.

Crnogorski stonoteniseri, osim u pojedinačnoj konkurenciji, nastupiće prvi put i kao ekipa, u klas S 10 u sastavu Radović, Bakić i Bašanović.

Ekipni dio šampionata startuje sjutra, a crnogorska ekipa igraće u B grupi sa Španijom, Francuskom i Rusijom.

Rival u prvom kolu, sjutra u deset sati i 45 minuta, biće Francuska.

Za sjutra zakazan je i duel sa Rusijom, u 19 sati i 30 minuta.