30.04.

24° / 15°

Panturo najbrži u Adelbodenu

Ostalo

Francuz Aleksis Panturo pobjednik je petog veleslaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u Adelbodenu.

On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do pobjede došao je u ukupnom vremenu dva minuta, 18 sekundi i 26 stotinki.

Panturo, koji je u istoj disciplini slavio i u Alta Badiji, ostvario je treću pobjedu ove sezone, a 32. u Svjetskom kupu.

Francuz je ove sezone dobio i paralelslalom u austrijskom Leč-Cirsu.

On je sekundu i četiri stotinke bio brži od drugoplasiranoh Hrvata Filipa Zubčića.

Kao trećeplasirani nastup je završio Švajcarac Marko Odermat sa zaostatkom od sekundu i 14 stotinki.

Norvežanin Aleksander Amot Kilde bio je četvrti, peto mjesto osvojio je Švajcarac Žastin Murizije, a šesto njegov sunarodnik Loik Milar.

Odermat je vodeći u plasmanu veleslaloma sa 350 bodova i ima deset više od drugoplasiranog Panturoa.

Zubčić je treći sa 288 bodova.

Panturo zauzima čelnu poziciju u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 575 bodova i ima 60 više od drugoplasiranog Kildea.