25.04.

16° / 8°

Montenegro open: Zlato za Radovića, bronza za Bakića

Ostalo

Crnogorski stonoteniser Filip Radović pobjednik je “Montenegro opena 2023”, pošto je u kategoriji S10 osvojio prvo mesto na parastonoteniskom turniru u Podgorici koji je okupio 200 igrača iz 33 države svijeta.

Radović je u finalu slavio protiv velikog rivala, Lian Haoa iz Kine i to sa maksimalnih 3:0 (11:7, 11:8,11:7). Do finala, Filip Radović je u grupi bio bolji od Japanca Funadžame -3:1 i Čileanca Manuel Felipea Ečeverina – 3:0. Filip je u polufinalu sa 3:1 bio bolji od Brazilca Klaudija Mašada.

Uspjeh Crne Gore je uveličao Luka Bakić koji je osvojio bronzanu medalju. Luka je u polufinalu izgubio od Kineza Lian Haoa – 3:0. Do polufinala Bakić je stigao ubjedljivim pobjedama u grupi, protiv Brazilca Klaudija Mašada, Engleza Takera i Bugarina Marinova.

Ostali crnogorski predstavnici su nastupe završili u grupi – Slobodanka Gurešić u kategoriji S4, Samra Kojić u kategoriji S5 (korisnici kolica), Milijana Ćirković i Đuro Krivokapić u kategoriji S6, Pjetro Paljušević Boban Mihailović, Zoran Čabarkapa u kategoriji S7 i u kategoriji S8 Uroš Gugolj (stojeći stav).

Nakon Podgorice, Filip Radović, Luka Bakić i Slobodanka Gurešić, uz samo jedan dan pauze nastupiće na najvećem parastonoteniskom turniru u slovenačkom Laškom.