30 °

max 30 ° / min 21 °

Četvrtak

31.07.

30° / 21°

Petak

01.08.

32° / 18°

Subota

02.08.

32° / 20°

Nedjelja

03.08.

33° / 20°

Ponedjeljak

04.08.

33° / 18°

Utorak

05.08.

34° / 17°

Srijeda

06.08.

32° / 21°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Maršan se vraća na svjetsku scenu najbržim plivanjem u kvalifikacijama na 200 m mješovito

Izvor: EPA-EFE

Ostalo

Comments 0

Maršan se vraća na svjetsku scenu najbržim plivanjem u kvalifikacijama na 200 m mješovito

Izvor: Reuters / Antena M

Autor: Portal Antena M

  • Viber

Leon Maršan je bio najbrži u kvalifikacijama na 200 metara mješovito (IM) na svjetskom prvenstvu jutros u Singapuru, čime se francuski olimpijski heroj vratio na svjetsku scenu nakon duže pauze.

Četvorostruki olimpijski šampion klizio je do vremena od minut, 57,63 sekundi, što je bilo 0,11 sekundi brže od Japanca Kosukea Makina, u ohrabrujućem početku njegove borbe za treću titulu svjetskog prvaka u ovoj disciplini i mogući svjetski rekord.

Iscrpljen nakon Igara u Parizu, Maršan je preskočio prvenstvo svijeta u malim bazenima u Mađarskoj u decembru prošle godine i pretrpio povrede prije nego što se vratio u bazen na TYR Pro Seriji na Floridi u maju.

U Singapuru pliva smanjen program, fokusirajući se samo na 200 i 400 m mješovito u pojedinačnim disciplinama, dok prolazi kroz ono što naziva „godinom tranzicije“.

Samer Makintoš se nalazi na suprotnoj strani spektra dok pokušava da izjednači rekord Majkla Felpsa od pet pojedinačnih zlatnih medalja na jednom svjetskom prvenstvu.

Nakon što je već osvojila dvije – na 200 m mješovito i 400 m slobodno – osamnaestogodišnja Kanađanka je četvrtog dana takmičenja započela pohod ka trećoj, u disciplini 200 m delfin, najbržim vremenom u kvalifikacijama (2:07.07).

Amerikanka Regan Smit je bila treća najbrža u polufinalu, više od sekunde iza Makintoš, dok je kineska čudesna dvanaestogodišnjakinja Ju Cidi bila peta najbrža (2:08,95).

Tri godine nakon što je u Budimpešti osvojio trke na 100 i 200 metara slobodno, Rumun David Popovići cilja na novo dvostruko zlato u sprinterskim disciplinama.

Dvadesetogodišnji olimpijski bronzani osvajač bio je najbrži u kvalifikacijama na 100 metara sa 47,41, jutro nakon što je pobijedio na 200 m u Singapuru.

Olimpijski šampion i svjetski rekorder Pan Džanle (47,86) i drugoplasirani Kajl Čalmers (47,48) bili su među osam plivača koji su išli ispod 48 sekundi na putu ka večerašnjem polufinalu.

Kanađanka Kajli Mas se kvalifikovala kao najbrža za polufinale u disciplini 50 m leđno s vremenom od 27,46. Regan Smit i njena sunarodnica Ketrin Berkof, koje su osvojile medalje na 100 m iza pobjednice Kejli Makioun, takođe su sigurno prošle dalje.

Australijska svjetska rekorderka Makioun je preskočila ovu disciplinu.

Sesija je završena iznenađenjem kada se olimpijski šampioni, reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država, nijesu plasirali u finale štafete 4x100 m mješovito. Više američkih plivača nije bilo u najboljoj formi u Singapuru nakon što je trovanje hranom pogodilo tim tokom priprema u Tajlandu.

Francuska i Velika Britanija takođe nijesu ušle u finale, dok je Italija ostvarila najbrže vrijeme u kvalifikacijama – 3:42,19 i to ispred Nizozemske i Kine. Četvrtoplasirana Australija ima šanse za medalju u večerašnjem finalu.

Pet zlatnih medalja biće u igri tokom večernjeg dijela takmičenja, a australska olimpijska šampionka Moli O'Kalahen juri drugu titulu u disciplini 200 m slobodno.

Finale na 800 metara slobodno za muškarce okupiće olimpijskog šampiona iz Irske Danijela Vifena u borbi sa jakom konkurencijom, uključujući Australijanca Sama Šorta i Ahmeda Džaoadija iz Tunisa.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR