29.04.

25° / 14°

30.04.

25° / 16°

Ludnica u grupi H: Koreja dala gol u 91. minutu i prošla dalje, Urugvaj na koljenima!

Qatar 2022

Tag Video

Kakva završnica u grupi H na Mundijalu u Kataru. Urugvaj je do 91. minuta imao vizu za osminu finala, vodio je 2:0 protiv Gane, ali je Južna Koreja u 91. postigla gol za pobjedu nad Portugalom od 2:1 i zahvaljujući boljoj gol razlici prošla u osminu finala! Pokušavali su Urugvajci da postignu još jedan gol za nokaut fazu, ali je ostalo 2:0 protiv Gane. Južna Koreja će u osmini finala igrati sa Brazilom, dok Portugal čeka Švajcarsku ili Srbiju.

Portugal je poveo već u petom minutu. Orta je bio strijelac na svom mundijalskom debiju, a gol mu je namjestio Diogo Dalot poslije prodora po desnom boku.

U 27. minutu Koreja stiže do izjednačenja. Ronaldo je loše reagovao kod kornera azijske selekcije, a Jung Von dobro pratio dešavanja u šesnaestercu i ćušnuo loptu u mrežu sa druge stative.

U 91. minutu, Son je pretčao cijeli teren, u pravom trenutku dodao do Hvana i uslijedila je egzekucijaza veliku pobjedu Koreje i plasman u osminu finala!

JUŽNA KOREJA – PORTUGAL 2:1

/Jung Von 27, Hvan 91 - Orta 5/

Al Rajan

Stadion: Education City

Sudija: Fakundo Teljo (Argentina)

JUŽNA KOREJA (4-2-3-1): Kim Song Gju – Kim Mun Hvan, Kvon Jung Von, Kim Jang Gvon (od 81. Hvang), Kim Jin Su – Hvang In Bem, Jung Vu Jong – Kang In Li(od 81. Ho), Dže Sung Li (od 65. Hvang), Heung Min Son – Čo Gue Sung

PORTUGAL (4-1-2-1-2): Kosta – Dalot, Antonio Silva, Pepe, Kanselo – Neves (od 65. Leao) - Nunes (od 65. Palinja), Vitinja (od 82. Karvaljo) - Mario (od 82. Bernanrdo Silva) – Ronaldo (od 65. Silva), Orta

Što se tiče drugog duela grupe, Gana je imala penal u 20. minutu, ali katastrofalan udarac Andrea Ajua. Iskupio se Ročet za skrivljen jedanaesterac i sačuvao Urugvaj u životu.

Stigla je kazna reprezentaciju Gane samo pet minuta poslije promašenog penala Ajua. De Araskaeta je ispratio udarac Suareza, pokupio odbitak i doveo Urugvaj u vođstvo.

Urugvajci stižu do dva gola prednosti u 32. minutu! Ponovo je strijelac De Araskaeta. Suarez je prebacio loptu na lijevi bok, a fudbaler Flamenga uhvatio sjajan volej.

GANA – URUGVAJ 0:2