24.04.

13° / 8°

25.04.

10° / 6°

Argentina nakon drame i penala izbacila Holandiju: Mesi zakazao okršaj sa Hrvatima u polufinalu!

Qatar 2022

Tag Video

Hrvatska - Argentina prvi je polufinalni par Mundijala u Kataru. Nakon komšija, Mesi i drugovi su ovjerili plasman među četiri najbolja tima na svijetu poslije pobjede nad Holandijom nakon drame i penala. U regularnom dijelu bilo je 2:2 i to nakon gola Holandije u 11. minutu nadoknade vremena, a u penal seriji 4:3 za Argentince. Da li će "vatreni" napraviti još jedno veliko iznenađenje, ili će se Mesi napokon plasirati u toliko željeno finale, saznaćemo 13. decembra.

U 35. minutu Argentina stiže do vođstva. Sjajna asistencija Lionela Mesija, kroz odbranu Holandije, pravo u prostor za Molinu koji je majstorski gurnuo loptu pored Noperta.

Bili su Gaučosi nešto opasniji u prvom poluvremenu, pogotovo u prvih 25 minuta, i na odmor su otišli sa golom prednosti.

U 72. minutu, Argentina postiže drugi gol. Akunja je sklonio loptu, Denzel Damfris je nasjeo i pokupio ga u kaznenom prostoru i sudija je svirao penal. Siguran sa bijele tačke bio je Mesi.

Mogao je Hulijan Alvarez da stavi tačku na meč, ali Hulijan Alvarez nije donio dobru odluku. Lopta je zavšila u naručju Noperta, propustili su Gaučosi šansu da riješe pitanje pobjednika i prolaska u polufinale.

Kazna je stigla tri minuta kasnije. Berghujs je namjestio gol, a Veghorst zatresao mrežu i smanjio na 2:1.

Šok za Argentinu u 101. minutu. Rezervista Veghorst ponovo pogađa u metu. Kopmajners je podvukao loptu iz slobodnog, a Veghorst se sjajno snašao, okrenuo, otarasio Martineza i pogodio.