26.04.

17° / 10°

Rukometaši sjutra sa Bjelorusijom za drugu fazu

Rukomet

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igraće sjutra u Gracu sa Bjelorusijom utakmicu posljednjeg, trećeg kola A grupe Evropskog prvenstva.

Biće to duel za drugo mjesto u grupi i plasman u drugu fazu šampionata. Obje selekcije ostvarile su po pobjedu i poraz u prva dva kola.

Crnogorski rukometaši poraženi su na startu od Hrvatske 27:21, dok su u drugom kolu savladali Srbiju 22:21. To je prvi trijumf muške seniorske rukometne reprezentacije Crne Gore na šampionatima Evrope. Bjelorusija je u prvom kolu savladala Srbiju 35:30, dok je u drugom izgubila od Hrvatske 31:23.

Naš reprezentativac Vuk Lazović je najavio veliku borbu i protiv Bjelorusije.

“Uvijek je odbrana ključ. I, zaista, uživam sa momcima, u svakom trenutku na terenu. Ginemo jedan za drugog, braća smo. Neće izostati borba ni sada. Protiv Srbije smo, zahvaljujući Simiću, pogotovo u posljednjih petnaest minuta, zasluženo pobijedili. Sada se okrećemo narednom duelu u kojem moramo da poginemo za grb koji nosimo na dresu. Kao što je bio slučaj i protiv Srbije i Hrvatske”, zaključio je Lazović.

Hrvatska je pobjedama u prva dva kola obezbijedila prvo mjesto u grupi, dok je Srbija bez bodova i šansi za drugu fazu šampionata.

Duel Crne Gore i Bjelorusije počeće u 18 sati i 15 minuta. U drugom meču te grupe, u 20 sati i 30 minuta, sastaće se Hrvatska i Srbija.