20° / 15°

Oslabljena Budućnost poražena u Koprivnici

Rukomet

Comments 1

Rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju ekipi Podravke 29:26 u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

“Plave” su u Koprivnici nastupile bez čak 11 prvotimki zbog koronavirusa i povreda, ali su tek u finišu poražene.

Crnogorski prvak u 20. minutu imao je prednost od devet, a na poluvremnu pet golova, ali nije uspio da izbjegne poraz u Koprivnici.

Budućnost je, nakon startnog vođstva, u petom minutu povela 3:1, a nakon serije od 5:0 razlika je u desetom iznosila šest golova (8:2).

Crnogorski prvak je u 14. minutu prednost povisio na sedam (10:3), a u 20. na rekordnih devet pogodaka (14:5).

Domaćin je u nastavku zaostatak smanjio na pet golova (15:10), koliko je bilo i na poluvremenu (17:12).

Loš početak nastavka omogućio je domaćinu da serijom od pet uzastopnih pogotka izjednači u 36. (17:17), a minut kasnije i da prvi put povede (19:18).

Pogotkom Andre Lekić podgorički tim ponovo je poveo u 42 (20:19), a posljendji put bio je u vođstvu u 47. minutu (23:22).

Podravka je u 53. minutu, nakon serije od 3:0 prvi put stekla prednost od dva gola (25:23), a u 59. minutu povisila na tri i riješila sve dileme oko pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Ana Turk sa šest, dok su po gol manje postigle Aneja Beganović i Azenaide Karlos.

U podgoričkom timu Andrea Lekić je postigla devet, a Alison Pino šest golova.

Na ostalim mečevima prvog kola B grupe postignuti su sljedeći rezultati:
Brest – Ramniku Vlčea 28:21, Odenze – Borusija Dortmund 32:27 i CSKA – Đer 27:27.

Budućnost će u narednom kolu, 19. septembra, igrati protiv CSKA iz Moskve.