Crna Gora poražena od Francuske na otvaranju Evropskog prvenstva

Izvor: Stefan Ivanović

Rukomet

Comments 2

Crna Gora je porazom počela šesti nastup na prvenstvima Evrope, iako je malo nedostajalo da napravi iznenađenje u duelu protiv aktuelnog šampiona Starog kontinenta.

Francuska je slavila minimalnu pobjedu (24:23), nakon što su „lavice“ imale prednost na poluvremenu (13:12) i vodile u većem dijelu meča, tačnije sve do 52. minuta kada su favorizovane protivnice prvi put povele (21:20).

Bobana Klikovac je 13 sekundi prije kraja smanjila na 23:24, ali nije bilo vremena da se napravi čudo i dođe makar do remija koji je vjerovatno bio i pravedan rezultat poslije svega što je viđeno u Herningu.

Odlično izdanje u duelu protiv jedne od najboljih selekcija na planeti, ipak, uliva samopouzdanje pred duele protiv Danske i Slovenije.

Jovanka Radičević i Majda Mehmedović bile su najefikasnije sa po pet golova, dok su po tri upisale Đurđina Jauković, Ema Ramusović i Jelena Despotović.

Danska je naredni protivnik, duel se igra u nedjelju u 20 sati i 30 minuta.

FRANCUSKA - CRNA GORA 24:23 (11:12)

Herning - „Jiske bank boksen". Sudije: M. Sa i V. Sa (Portugal). Sedmerci: Francuska 5 (3), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Francuska 2, Crna Gora 12 minuta.

Francuska: Lejno (pet odbrana), Darlo (šest odbrana), Nokandi 1, Koatanea 1, Valentini 3, Lasurs, Zadi 2 (1), Kujate 3, Nijakate 3, Dembele-Pavlović 1, Sersijen-Ugolan 2, Flip 3, Edviž 2, Fopa, Nze Minko 1, Lakrabe 2 (2).

Crna Gora: Babović, Nenezić, Batinović (četiri odbrane), Radičević 5 (2), Jauković 3, Pletikosić, Mugoša 1, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić, Ramusović 3, B. Klikovac 1, Mehmedović 5, Despotović 3, Grbić 2, Vukčević.