Šou lavica: Crna Gora srušila moćnu Norvešku!

Izvor: Luka Novović

Rukomet

Comments 12

Rukometašice Crne Gore srušile su moćnu Norvešku na startu kvalifikacija za Olimpijske igre! Fenomenalne lavice u potpunosti su nadigrale evropskog prvaka u Podgorici čak 28:23 i došle na korak od Tokija i najveće smotre sportista!

Sjutra će igrati Rumunija i Norveška, dok će naša reprezentacija u neđelju od 16 sati igrati sa Rumunijom. Ukoliko sjutra slavi Rumunija, Crna Gora će se plasirati na OI, u slučaju trijumfa Norveške odlučivaće neđeljni duel. U korist lavica ide i velika prednost iz večerašnjeg meča.

Tako je ekipa Kima Rasmusena savladala Norvešku prvi put još od istorijskog finala Evropskog prvenstva u Beogradu 2012. kada su “lavice” nakon četiri produžetka podigle pehar šampiona Starog kontinenta.

Crna Gora je povela 6:2 u osmom, dok je u 13. minutu razlika iznosila pet golova (9:4). Norveška je do poluvremena zaostatak svela na gol (13:12), ali je nastavak utakmice donio bolju igru crnogorskih rukometašica koje su u 38. minutu povele 19:14, a u 52. prednost uvećala na šest golova (25:19).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Đurđina Jauković sa sedam, Jovanka Radičević je postigla šest, dok su po četiri gola postigle Andrea Klikovac i Ema Ramusović. U norveškoj reprezentaciji najbolja je bila Malin Larsen sa četiri pogotka.

Lavice su došle na korak od ispunjenja cilja - da se treći put plasiraju na Olimpijske igre!