19° / 13°

Kakva partija lavova: Crna Gora srušila Sloveniju, crveni među 12 u Evropi!

Rukomet

Comments 23

Rukometaši Crne Gore plasirali su se među 12 najboljih selekcija Evrope! Fenomenalnom partijom lavovi su srušili favorizovanu Sloveniju 33:32 za plasman u Glavnu rundu!

Našim momcima je odgovarao i remi, a jedan od junaka bio je nevjerovatni Nebojša Simić, koji je “skinuo” tri sedmerca u posljednjih 10 minuta! Kada se sve sabere sjajna timska partija "lavova" za veliki uspjeh!

Nastup u grupi završili su sa dva trijumfa i porazom.Slavili su protiv Sjeverne Makedonije 28:24, a jedini poraz doživjeli su od Danske 30:21.

Oslabljeni neigranjem "pozitivnih" Miloša Božovića, Stevana Vujovića i Stefana Čavora i povrijeđenog Mirka Radovića, crnogorski rukometaši odigrali su finiš za pamćenje i ostvarili jednu od najvećih pobjeda.

Crna Gora je u prvom poluvremenu dva puta imala prednost (8:7 i 9:8), a u 20. minutu bilo je 11:11.Slovenija je sa četiri vezana pogotka povela 15:11, a prednost od četiri gola imala je u 37. minutu (23:19).

Crna Gora u 50. uspjela je da izjednači (28:28), a šest minuta kasnije i da povede (32:31).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je igrač utakmice, Branko Vujović sa devet golova, po pet su dodali Miloš Vujović i Božo Anđelić, a jedan manje Radojica Čepić.

U slovenačkoj selekciji, koja nakon poraza završava takmičenje na EP, po šest pogopdaka postigli su Tilen Kodrin i Jure Dolenec.

Sve suparnike u glavnoj rundi saznaćemo večeras, a tamo nas čekaju još četiri veoma jake utakmice.