30.04.

25° / 16°

Rukometašice igraju za deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu

Rukomet

Crna Gora će igrati za deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Sloveniji – u prvom meču razigravanja za plasman, izabranice trenera Igora Markovića savladale su Hrvatsku 24:23 (10:13).

Protivnik u meču za deveto mjesto biće Japan, koji je nakon boljeg izvođenja sedmeraca bio bolji od Češke 32:30.

Hrvatska je bila bolja u prvom poluvremenu, imala je i četiri gola prednosti, koliko je bilo i u 39. minutu kada je bilo 17:13.

Ostatak meča je međutim, protekao u znaku naših djevojaka koje su bile sjajne u trenucima odluke i došle do četrvte pobjede u šest mečeva na šampionatu u Sloveniji.

Nađa Kadović je bila sjajna sa 12 golova, dok je Gordana Marsenić postigla četiri.

Anastasija Marsenić i Mina Novović po dva puta su zatresle mrežu rivala, a u strijelce su se još upisale Ana Radović, Sara Gugač, Andrijana Popović i Anastasija Krivokapić.

Milena Vujisić je imala osam, a Jovana Kadović pet odbrana.