13 °

max 19 ° / min 13 °

Utorak

29.09.

19° / 13°

Srijeda

30.09.

21° / 12°

Četvrtak

01.10.

20° / 11°

Petak

02.10.

21° / 13°

Subota

03.10.

25° / 18°

Nedjelja

04.10.

23° / 18°

Ponedjeljak

05.10.

22° / 19°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Crna Gora u četvrtfinalu EP, "ajkule" izborile kvalifikacije za OI

Izvor: Aleksandra Krupanič

Vaterpolo

Comments 0

Autor: Bojan Šuković

  • Viber

Crna Gora u četvrtfinalu EP, "ajkule" izborile kvalifikacije za OI

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva čime su izborili kvalifikacije za Olimpijske igre koje će se održati u martu u Roterdamu. "Ajkule" su u osmini finala lako izašle na kraj sa Turskom 17:6, čime su ispunile glavni cilj pred start ovog takmičenja.

Za dva dana Ivovića i drugove čeka aktuelni prvak svijeta selekacija Italije u borbi za polufinale šampionata Starog kontinenta. Taj meč igra se od 16 sati. 

U pobjedi nad Turskom najefikasniji je bio Aleksandar Ivović sa tri, po dva gola postigli su Vladan Spaić, Bogdan Đurđić, Dragan Drašković, Đuro Radović, Marko Petković i Uroš Čučković, a po jedan Stefan Vidović i Stefan Pješivac.

CRNA GORA - TURSKA 17:6 (3:1, 5:1, 5:0, 4:4)

Sudije: Stavridis (Grčka), Varkonji (Mađarska)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Radović 2, Petković 2, Čučković 2, Obradović, Vidović 1, Đurđić 2, Ivović 3, Spaić 2, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović.

TURSKA: Sezer, Džaner, Jutmaz, Adžar, Bijik, Gurdenli 1, Jenigun 2, Senemoglu, Sonmez 1, Ozbek 2, Karaman, Dilek, Kil.

RASPORED:

OSMINA FINALA:

14:30h Crna Gora-Turska 17:6

16:00h Njemačka-Španija

17:30h Rusija-Gruzija

19:00h Rumunija-Grčka

ČETVRTFINALA:

16:00h Italija - Crna Gora PAR 1

17:30h Srbija - Njemačka/Španija PAR 2

19:00h Mađarska - Rusija/Gruzija PAR 3

20:30h Hrvatska - Rumunija/Grčka PAR 4

POLUFINALA:

PAR 1 - PAR 3

PAR 2 - PAR 4

GRUPNA FAZA:

Grupa A: Hrvatska 9, Crna Gora 6, Njemačka 3, Slovačka 0

1.kolo: Slovačka - Crna Gora 4:15, Njemačka - Hrvatska 9:17

2.kolo: Njemačka - Slovačka 8:5, Crna Gora - Hrvatska 10:11.

3.kolo: Crna Gora - Njemačka 10:3, Hrvatska - Slovačka 16:4.

Grupa B: Srbija 6, Rusija 3, Rumunija 3, Holandija 3.

1. kolo: Srbija - Rusija 13:9, Rumunija - Holandija 8:9.

2. kolo: Rumunija - Srbija 7:15, Rusija - Holandija 15:9.

3. kolo: Srbija - Holandija, Rumunija - Rusija 11:10.

Grupa C: Mađarska 7,Španija 7, Turska 3, Malta 0.

1. kolo: Malta - Španija 7:23, Turska - Mađarska 5:19

2. kolo: Malta - Turska 10:13, Mađarska - Španija 11:11.

3. kolo: Španija - Turska 24:7, Mađarska - Malta 26:0

Grupa D: Italija 9, Grčka 6, Gruzija 3, Francuska 0.

1. kolo: Italija - Grčka 10:6, Francuska - Gruzija 7:9

2. kolo: Grčka - Gruzija 17:10, Francuska - Italija 7:10

3. kolo: Francuska - Grčka 10:12, Italija - Gruzija 18:6.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR