20° / 15°

Ajkule među osam najboljih na svijetu!

Vaterpolo

Comments 2

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti! Ajkule su u osminifinala savladale Japan 10:9 i zakazale četvrtfinale sa jednim od favorita za zlato, selekcijom Španije.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića, prvu četvrtinu dobili su bez većih problema 3:1.

Nakon sjajne serije u drugoj četvrtini, Japanci su pred drugi dio utakmice imali prednost 6:5.

U trećoj četvrtini Ajkule su povratile prednost koju do kraja meča nijesu ispustili.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Miroslav Perković sa tri gola, Bogdan Đurđić i Dušan Matković upisali su po dva, a po jedan gol postigli su Konstantnin Averka, Marko Petković i Radović.

Golman crnogorske selekcije Dejan Lazović odigrao je izvanredu utakmicu i imao je 20 odbrana.

Kod poraženih najefikasniji su bili Inaba i Takata sa po dva pogotka.

U drugim mečevima osmine finala, Gruzija će igrati protiv Hrvatske od 15 sati i 30 minuta, Italija i Australija svoj meč počinju u 17, a u 18 sati i 30 minuta Južna Afrika igraće protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Svoje protivnike u četvrtfinalu čekaju još Srbija, Grčka i domaćin Mađarska.

Ajkule su i u ovom meču, kao i u prethodnim, imali podršku sa tribina.