8 °

max 14 ° / min 8 °

Četvrtak

25.04.

14° / 8°

Petak

26.04.

16° / 8°

Subota

27.04.

19° / 10°

Nedjelja

28.04.

22° / 12°

Ponedjeljak

29.04.

24° / 14°

Utorak

30.04.

24° / 16°

Srijeda

01.05.

22° / 14°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Zabrana reklamiranja brze hrane na internetu?

Izvor: Wikipedia

Svijet

Comments 0

Zabrana reklamiranja brze hrane na internetu?

Izvor: agencije

Autor: Antena M

  • Viber

U posljednje vrijeme sve je više restorana brze hrane širom svijeta , i oni su, nažalost, sve više dostupni djeci koja se generalno hrane nezdravo. Problem su i pekare kojih ima na svakom koraku, neredovni obroci, slatkiši.

Kako bi se spriječilo dalje širenje dječje gojaznosti, neke kompanije imaju inicijativu da se zabrani onlajn reklamiranje brze hrane, kako bi djeca što manje "upijala" taj sadržaj.

Naime, gojaznost kod djece je u porastu decenijama unazad. Primjera radi, prekomerna težina kod njih je drastično porasla u periodu od 1975., kada je bila 4 odsto, na više od 18 procenata, koliko je zabilježeno 2016. U obzir su uzeta djeca uzrasta od pet do 19 godina.

Nešto malo više su gojazni dječaci, ali neznatno. Sve u svemu, šefovi britanskih kompanija Britvic, Kellogg's i Mars dali su "zeleno svjetlo" naporima vlade te zemlje da se smanji gojaznost među djecom. Vlada ima za cilj da pomogne porodicama, dakle, roditeljima i deci da "prave zdravije izbore".

Najprije je bio plan da se zabrani svako reklamiranje brze hrane na TV ili internetu prije 21 sat, ali je to malo "pojačano" u novembru.

Pretpostavlja se zbog toga što je Boris Džonson završio u bolnici zbog kovida-19, a smatra da je komplikacija povezana s tim što je gojazan.

Ovaj predlog, koji je još uvijek u fazi preispitivanja, mogao bi da uvede neka od najtežih ograničenja digitalnog marketinga na svijetu do kraja 2022. 

Kompanije neće moći da promovišu hranu bogatu mašću, solju ili šećerom, u oglasima na Fejsbuku, plaćenim rezultatima pretrage na Guglu, PR tekstovima ili objavama na Tviteru i Instagramu.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR