31 °

max 38 ° / min 20 °

Četvrtak

14.08.

38° / 20°

Petak

15.08.

38° / 19°

Subota

16.08.

37° / 23°

Nedjelja

17.08.

36° / 22°

Ponedjeljak

18.08.

34° / 20°

Utorak

19.08.

33° / 20°

Srijeda

20.08.

34° / 21°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Njemačka: Koaliciona vlada obilježila 100 dana uprkos ekonomskim izazovima

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Njemačka: Koaliciona vlada obilježila 100 dana uprkos ekonomskim izazovima

Izvor: Bundesregierung

Autor: Portal Antena M

  • Viber

Njemačka nova savezna vlada, na čelu sa kancelarom Fridrihom Merzom, obilježila je danas svojih 100 dana na funkciji.

Koaliciju čine Hrišćansko-demokratska unija i Hrišćansko-socijalna unija (CDU-CSU), Slobodarska demokratska partija (FDP) i Zeleni, a suočila se sa značajnim izazovima, uključujući ekonomske padove i političku polarizaciju.

Uprkos tim preprekama, vlada je pokrenula nekoliko reformi sa ciljem oživljavanja ekonomije i rješavanja zabrinutosti građana.

Jedna od ključnih inicijativa vlade je plan ulaganja od 43 milijarde eura u energetsku tranziciju i razvoj infrastrukture, sa fokusom na obnovljive izvore energije i digitalnu infrastrukturu.

Ipak, plan je kritikovan od strane opozicionih partija, koje tvrde da nedostaje dovoljno detalja i da možda neće efikasno zadovoljiti energetske potrebe zemlje.

Javno mnjenje ostaje podijeljeno, a nedavna istraživanja pokazuju blagu prednost CDU/CSU u odnosu na Alternativu za Njemačku (AfD), koja je dobila podršku usljed ekonomskih frustracija. Način na koji vlada upravlja ekonomijom i njen odgovor na rast AfD-a biće ključni za buduću stabilnost i podršku javnosti.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR