U teškoj saobraćajnoj nesreći na auto-putu Niš-Beograd dvoje migranata je poginulo, a desetoro je povrijeđeno, među kojima petoro djece. Vozač je pobjegao sa mjesta nesreće.
U putničkom vozilu koje je ih je ilegalno prevozilo bilo je 12 migranata, javlja RTS.
Nesreća se dogodila jutros u 3.40 kod sela Draževac kada se prevrnuo automobil marke "pasat", aleksinačkih registarskih tablica, u kome su migranti krijumčareni. Automobil je udario u bankinu i prevrnuo se.
Direktor Urgentnog centra Miodrag Lazić rekao je za RTS da su neki od primljenih pacijenata životno ugoroženi, da imaju teške povrede ekstremiteta, glave i da su jednom pacijentu amputirane obje noge.
Od deset povrijeđenih koji su primljeni u Urgentni centar, petoro djece je prebačeno na Dječju kliniku, a ostali su prebačeni na neurohirurgiju, kardiohirurgiju i ortopediju. Dvoje pacijenata zadržano je u Urgentjom centru u Nišu.
U aleksinačkoj bolnici, nakon zbrinjavanja, otpušteno je dvoje povrijeđenih u pratnji policije.
Vozač automobila je pobjegao sa mjesta nesreće. Na lice mjesta stiglo je osam ekipa hitne pomoći iz Niša i Aleksinca i povrijeđeni su prevezeni u Urgentni centar u Nišu.
Inače, migranti potiču iz Sirije, Avganistana i Iraka.
Zbog ove nesreće saobraćaj na auto-putu u smjeru ka Beogradu bio obustavljen oko sat i po.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR