Direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost Ivica Janović posjetio je danas Centralnu banku Crne Gore.
"Tokom razgovora sa guvernerkom Irenom Radović naglašena je važnost uspostavljanja snažnog okvira saradnje, posebno u dijelu prepoznavanja, praćenja i pravovremenog reagovanja na potencijalne rizike povezane s ekonomskim i finansijskim tokovima", navodi se u saopštenju CBCG.
Poseban akcenat, kako dodaju, stavljen je na borbu protiv pranja novca i finansiranja terorizma koji, uz efikasne mehanizme kontrole, zahtijevaju snažne i nezavisne institucije i pojedince. U tom kontekstu, sagovornici su razgovarali o konkretnim i mjerljivim rezultatima tima CBCG u prethodnom periodu, ali i izazovima sa kojima se pojedinci i sama institucija kontinuirano suočavaju.
Radović i Janović saglasili su se da nastavak i kontinuitet zajedničkog dijaloga predstavljaju ključ za dalje unapređenje zajedničke saradnje na svim nivoima, u cilju jačanja evropske perspektive države.
Mila K
E baš najgori guverner cb cg zna bilo šta o pranju novca van političke agende da ucjenjuje tužilaštvo i trojac dejan-zdenka-boris? Napornije je pitanje: zašto je od strane direktora unižena ANB susretom jedan na jedan?