24° / 14°

Dončić bolji od Vučevića, Nikola promašio trojku za pobjedu

Košarka

Tag Video

Dalas je skoro tri četvrtine bio u minusu protiv Orlanda, ali je u uzbudljivoj završnici slavio 107:106 i zabilježio peti trijumf u sezoni, odnosno treći u minule četiri utakmice.

Nikola Vučević je poslije dva promašena slobodna bacanja Seta Karija imao priliku da bude čovjek odluke i kruniše odličnu partiju, međutim, šut za tri poena na 1.1 sekund prije kraja nije bio precizan.

Luka Dončić je sa 27 poena (10/21 iz igre, 1/7 za tri, 6/7 slobodna bacanja) i po 7 skokova i asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti ponovo bio najbolji kod Mavsa, Maksi Kleber je dodao 14, Tim Hardavej 13.

U četvrtom uzastopnom porazu Orlanda Aron Gordon je predvodio svoj tim sa 23 poena, a Vučević je upisao 19 (7/15 iz igre, 1/3 za tri, 4/5 slobodna bacanja), uz 11 skokova i 7 asistencija za 33 minuta.