19° / 14°

02.05.

19° / 12°

Veliko iznenađenje: Lampard izbacio Bjelsu i Lids

Lids i Derbi su večeras odigrali fantastičan meč. Domaćin je bio favorit pred ovu utakmicu jer je nakon prve imao 1:0 i to na gostovanju, a večeras je čak i poveo sa 1:0 preko Dalasa u 24. minutu.

Sve su imali igrači Marsela Bjelse, i navijače iza sebe, i rezultat od 2:0 ukupno,ali je uslijedio veliki preokret.

Prvo je Meriot uspio da izjednači na 1:1 u 45. minutu, da bi već nakon 13 minuta drugog dijela igre Maunt pogodio za 1:2, a Vilson iz penala donio prednost gostima od 1:3.

Krenuli su domaći odmah jako i preko Dalasa smanjili na 3:2, a izjednačeili na 3:3 u ukupnom rezultatu.

Pravila u Čempionšipu, odnosno u plej-ofu su takva da ne postoji gol u gostima koji se vrjednuje više od gola kao domaćin, pa bi se pri svakom neriješenom ishodu šutirali penali.

Berardi je nakon dva faula dobio dva žuta kartona i to za manje od deset minuta utakmice, pa je Derbi bio taj koji je meč završio sa igračem manje.

Golom Meriota u 85. minutu utakmice gosti stižu do četvrtog gola u ovom meču, samim tim i do 3:4 u ukupnom rezultatu što ih je odvelo na megdan Aston Vili u finale plej-ofa!

Frenk Lampard je tako stigao do velikog uspjeha na početku svoje trenerske karijere, dok je Marselo Bjelsa ostao ljut na svojoj klupi.