19° / 12°

Crna Gora nemoćna u Češkoj za drugi poraz u kvalifikacijama

Tag VideoTag Gallery
Comments 1

Fudbaleri Crne Gore poraženi su večeras u Olomoucu od Češke 3:0 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Sokoli" su upisali drugi poraz nakon Engleske, a imamo i dva remija.

Domaćin je poveo golom Jakuba Jankta u 18. minutu.Na 2:0 povisio je autogolom Borisa Kopitovića u 49, a konačan rezultat postavio je Patrik Šik u 82. minutu iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Vladimir Jovović u 71. minutu, ali je šutirao pravo u češkog golmana Tomaša Vaclika.

Naredni meč u kvalifikacijama igraćemo 10. septembra sa Češkom u Podgorici, četiri dana prije toga odmjerićemo snage sa Mađarskom u prijateljskom meču.

ČEŠKA - CRNA GORA 3:0

Jankto 18', Kopitović 49' ag, Šik 82' p

Žuti kartoni: Novak, Suči, Šik (Češka) - Bakić, Vujačić, Vešović (Crna Gora)

Ander Stadion, Olomouc.

Sudija: Vladislav Bezborodov (Rusija)

ČEŠKA: Vaclik, Kaderabek, Čelustka, Pavelka, Pavelka, Masopust (Kopic 39'), Jankto (Krejči 74'), Suči, Šik (Kozak 88'), Kral, Novak.

Rezerve: Kubek, Kolar, Brabec, Cufal, Kalas, Krejči, Sadilek, Kozak, Doležal, Kopic, Boril, Vidra.

CRNA GORA: Mijatović, Marušić (Janković 60'), Radunović, Kopitović, Vujačić, Bakić, Vešović, Kosović, Jovović, Vukčević (Savićević 67'), Mugoša (Bećiraj 85').

Rezerve: Ljuljanović, Petković, Tomašević, Šćekić, Savićević, Lončar, Lagator, Janković, Hočko, Hakšabanović, Boljević, Bećiraj.

TABELA: Engelska 6, Češka, 6, Kosovo 5, Bugarska 2, Crna Gora 2.

TOK MEČA:

1' - Počeo je meč u Olomoucu.

10' - Već drugi korner za Crnu Goru, ali i dalje bez promjene rezultata.

15' - Kosovo vodi u gostima protiv Bugarske 1:0.

18' - GOL! Češka je povela, nakon centaršuta Čeluške fenomenalno je volej uhvatio Jankto po zemlji za 1:0.

21' - Kakva prilika za Crnu Goru, posljednji igrač češke odbrane zaustavio je Mugošu na samoj ivici kaznenog prostora, malo je nedostajalo da bude penal.

22' - Izvanredna prilika, međutim Mugoša je pogodio živi zid iz slobodnog udarca.

32' - Velika prilika za Češku, nakon centaršuta sa desne strane, loptu je glavom zahfatio Novak, ali je dobro intervenisao Mijatović.

39' - Prva izmjena na meču, Kopic je ušao umjesto Masopusta.

43' - Bugarska je izjednačila protiv Kosova, 1:1.

45' - Poluvrijeme, Češka - Crna Gora 1-0.

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Olomoucu.

49' - GOL! Češka vodi 2:0, autogol Kopitovića. Po zemlji je centrirao Masopust, uklizao je Kopitović i loptu proslijedio u sopstevnu mrežu.

55' - Preokret Bugarske protiv Kosova, 2:1.

64' - Kosovo je izjednačilo protiv Bugarske, 2:2.

67' - Druga izmjena kod nas, Savićević je ušao umjesto Vukčevića.

71' - Kakva prilika za Jovovića, izaša je sam ispred golmana Češke, ali je šutirao pravo u Vaclika.

80' - Penal za Češku, Vujačić je srušio Šika u kaznenom!

82' - GOL! Šik pogađa za bijele tačke na 3:0!

90' - Kosovo je povelo protiv Bugarske 3:2.

90' - Kraj, Češka dobila Crnu Goru 3:0!