21° / 14°

02.05.

17° / 14°

Mesi u meču protiv Sevilje srušio još jedan rekord

Barselona je u neđelju na Kamp Nou savladala Sevilju sa 4:0, a Lionel Mesi je bio jedan od strijelaca.

Argentinac je konačno odigrao svih 90 minuta u jednoj utakmici La Lige ove sezone, a takođe je to isto uradio i u meču Lige šampiona protiv Intera.

Mesi je od početka sezone bio povrijeđen, zbog čega je propustio prva četiri kola u španskom prvenstvu, a vratio se u meču Lige šampiona protiv Borusije Dortmund, ali je odigrao samo 32 minuta.

Nakon toga je odigrao po 45 minuta protiv Granade i Viljareala, ali se nije upisao u listu strijelaca.

Ipak, to mu je pošlo za rukom u meču protiv Sevilje kada je majstorski pogodio iz slobodnog udarca, a bio je ovo i njegov prvi gol u La Ligi ove sezone, ali i u svim takmičenjima.

Upravo zbog tog gola Mssi je postao prvi igrač u ovom vijeku koji je 16 sezona zaredom uspio da postiže golove u La Ligi.

Prošle sezone je Argentinac bio najbolji strijelac lige sa postignutih 36 golova.