21° / 14°

02.05.

17° / 14°

Spektakl u "Morači": Nakon drame i preokreta Budućnost savladala Megu

Sjajna košarkaška predstava u Podgorici - Budućnost Voli je nakon preokreta i uzbudljive završnice savladala Megu Bemax 91:85. To je osma pobjeda izabranika Aleksandra Džikića nakon 10. kola ABA lige, čime su se osamostalili na poziciji dva, odmah iza Crvene zvezde koja ima stoprocentan učinak.

Loša prva četvrtina Budućnosti, imali su i 12 poena zaostatka, na kraju prvih deset minuta bilo je 31:21 za goste. U 14. minutu meča prišla je Budućnost na 40:34, ali novi nalet Mege koja na odmor ide sa 51:41.

Loše smo počeli i treći period igre, imali su gosti i 14 poena viška, a onda sjajna serija domaćina koji prelazi u vođstvo poenima Nikolića i Šehovića i ovu četvrtinu dobija sa čak 30:18 za vođstvo od 71:69. Dvije ekipe smjenjivale su se u vođstvu, bilo je 81:77 za Megu na pet minuta do kraja. 80:85 za Megu bilo je i na tri ipo minuta do kraja, a onda furiozna završnica plavih, serija od 11:0 za osmu pobjedu u ABA ligi.

Erl Klark je bio najefikasniji sa 20 poena, Gordić je ubacio 16 (trojke 3 od 6), Klark 14, Džekson 13, Popović 9, po 6 Omić i Suad Šehović, Sead Šehović 4, a Nikolić 3.

Kod gostiju istakao se Bitadze sa 23 poena, Ognjen Čarapić ubacio je 12.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 16. decembra, igrati u Zagrebu sa Cibonom.