"Ajkule" razbile Njemačku: Preko Turske do 1/4 finala sa Italijom

Izvor: Aleksandra Krupanič

Vaterpolo

Comments 3

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su drugo mjesto u grupi A na Evropskom prvenstvu. "Ajkule" su u posljednjem kolu bile bolje od Njemačke 10:3 pa će imati lakši put do četvrtfinala, rival u osmini biće selekcija Turske u ponedjeljak. Grupu smo završili još sa trijumfom nad Slovačkom 15:4 i porazom od Hrvatske 11:10. Ukoliko savladamo Tursku ispunićemo glavni cilj a to je plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Prvu četvrtinu riješili smo u našu korist 2:1, odlična odbrana u tom periodu igre, Njemci gol postigle tek na 47 sekundi do kraja. Odlična odbrana i u nastavku, tri uzastopna gola za vođstvo od 5:1.

Odbrana je bila na vrhuncu i u trećoj četvrtini, primili smo samo jedan a postigli tri, pa smo pred posljednjih osam minuta imali šest golova prednosti, 8:2. Rutinski odrađena posljednja dionica, šansu je dobio i Tešanović, ubjedljiva pobjeda "ajkula", slijedi meč sa Turskom pa četvrtfinale sa Italijom.

Dvostruki strijelci u crnogorskoj selekciji bili su Aleksandar Ivović, Dragan Drašković, Vladan Spajić i Đuro Radović, dok su po gol postigli Marko Petković i Bogdan Đurđić. U njemačkoj selekciji Lukas Gilen postigao je dva gola.

Utakmica Crna Gora - Turska igra se u ponedjeljak od 14 sati i 30 minuta.

CRNA GORA - NJEMAČKA 10:3 (2:1, 3:0, 3:1, 2:1)

Sudije: Kolombo (Italija), Švarc (Izrael)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Radović 2, Petković 1, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić 1, Ivović 2, Spaić 2, Drašković 2, Pješivac, Tešanović.

NJEMAČKA: Šenkel, Rajbel 1, Van Der Boš, Real, Šulc, Jingling, Streleckij, Gilen 1, Štam, Ćuk, Restović, Ajdner, Gec.

RASPORED:

Ukrštanja u osmini finala: Crna Gora-Turska, Njemačka-2C, Rusija-Gruzija, 3B-Grčka.

Četvrtfinala: Hrvatska - 3B/Grčka, 1B - Njemačka/Španija, Mađarska - Rusija/Gruzija, Italija - Crna Gora/Turska.

Grupa A: Hrvatska 9, Crna Gora 6, Njemačka 3, Slovačka 0

1.kolo: Slovačka - Crna Gora 4:15, Njemačka - Hrvatska 9:17

2.kolo: Njemačka - Slovačka 8:5, Crna Gora - Hrvatska 10:11.

3.kolo: Crna Gora - Njemačka 10:3, Hrvatska - Slovačka 16:4.

Grupa B: Srbija 6, Rusija 3, Rumunija 3, Holandija 3.

1. kolo: Srbija - Rusija 13:9, Rumunija - Holandija 8:9.

2. kolo: Rumunija - Srbija 7:15, Rusija - Holandija 15:9.

3. kolo: Srbija - Holandija, Rumunija - Rusija 11:10.

Grupa C: Mađarska 7, Španija 7, Turska 3, Malta 0.