27 °

max 35 ° / min 24 °

Ponedjeljak

30.06.

35° / 24°

Utorak

01.07.

36° / 22°

Srijeda

02.07.

37° / 21°

Četvrtak

03.07.

38° / 22°

Petak

04.07.

38° / 23°

Subota

05.07.

38° / 24°

Nedjelja

06.07.

37° / 23°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ekonomija

Sjutra veliko poskupljenje goriva, Ministarstvo: Privremeni rast zbog tenzija, snabdijevanje stabilno

Autor: Antena M

  • viber

čitalac

Za niske cijene goriva ima da zahvalimo Trampu. Koliko je to važno znaju poljoprivrednici i prevoznici na čiji posao to najviše utiče. Da se pitaju evropske birokrate cijene bi bile po 2,5 eura, sve bi nas ubili zbog "zelene agende".

Delvidek

@čitalac Cijene goriva (i bilo koje druge robe i usluge) ne određuju ni tvoj voljeni Tramp, ni evropske birokrate no tržište - ponuda i potražnja. To je prva lekcija iz ekonomije. I nemoj molim te sad ovako teatralno branit poljoprivrednike kad ih svako malo napadaš po portalu.

čitalac

@Delvidek SAD je trenutno najveći proizvođač nafte na svijetu što je rezultat Trampove politike, stvara veliku ponudu i nisku cijenu. A EU birokrate utiču na cijenu taksama. Oni su spremni da zbog "zaštite prirode" unište domaću privredu i drastično osiromaše svoje građane.

Delvidek

@čitalac Prethodno je cijena nafte znacajno skocila zbog napada na Iran, to smo zaboravili? Uzgred, kako je Amerika najveci proizvodjac nafte na svijet kad su joj rezerve manje od Venecuele, Rusije, Norveske ili od zalivskih zemalja? Da to nema veze sa prekomorskim invazijama?