2 °

max 12 ° / min 1 °

Nedjelja

14.12.

12° / 1°

Ponedjeljak

15.12.

13° / 2°

Utorak

16.12.

13° / 8°

Srijeda

17.12.

12° / 9°

Četvrtak

18.12.

15° / 11°

Petak

19.12.

15° / 10°

Subota

20.12.

14° / 8°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Supruga Jakova Milatovića pokreće projekat “Dječijim koracima kroz crnogorsku kulturu”

Izvor: Kabinet predsjednika

Društvo

Comments 8

Supruga Jakova Milatovića pokreće projekat “Dječijim koracima kroz crnogorsku kulturu”

Autor: Antena M

  • Viber

Supruga predsjednika Crne Gore Milena Milatović pokreće projekat za djecu i mlade pod nazivom “Dječijim koracima kroz crnogorsku kulturu” čiji je cilj, kako se navodi u saopštenju, promocija kulturnog nasljeđa i muzejskih zbirki na edukativan i prijemčiv način.

"Kroz aktivnosti prilagođene dječjem uzrastu, poput obilazaka muzeja i učeśća u edukativnim interaktivnim radionicama, djeci će se predstaviti muzejski eksponati i umjetnička dijela koja se čuvaju u zbirkama muzeja širom Crne Gore, sa ciljem da se djeci približi bogata kulturna baština naše države", navodi se u saopštenju.

Prva pilot radionica, organizovana u saradnji sa Narodnim muzejom Crne Gore, održana je u petak 10. maja i bila je posvećena nošnjama sa teritorije cijele države, a djeca su tom prilikom obišla Etnografski muzej na Cetinju i kroz interaktivnu igru, crtanje i zabavu upoznali se sa raznolikostima tradicionalne odjeće naroda sa teritorije Crne Gore.

"Projekat “Dječijim koracima kroz crnogorsku kulturu” nastoji da posredstvom istraživanja kulturnog nasljeđa djeci približi osnovne pojmove o poštovanju različitih kultura, zatim da podstakne razvoj kreativnosti i mašte i poveže djecu sa zajednicom, kulturom i tradicijom. Nastavak aktivnosti na projektu planirane su tokom ljeta u različitim gradovima Crne Gore", stoji u saopštenju.

Komentari (8)

POŠALJI KOMENTAR

jovan

Svaka čast gospođo. Divna ideja đeca su naše bogatstvo i moraju ostati da žive srećni, u srećnoj državi.

Orlov krš

Plašim se da je i ovo u cilju daljeg posrbljavanja Crne Gore,posebno njenih najmlađih naraštaja!SPC to uveliko radi,a Jakov i njegova gospođa su njeni podržavaoci,a znamo kako se ta crkva odnosi prema Crnogorcima i Crnoj Gori kao državi! Lijepo zvuči,ali oprez i kontrola su neophodni!