Obnovljeno igralište otvorili su najmlađi, a u tome im je pomogao ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić koji je tom prilikom istakao da je ono izgrađeno od sertifikovanog, ekološki prihvatljivog materijala i koncipirano na održiv način.
„Mislim da će ovaj sadržaj upotpuniti ponudu u NP Durmitor i učiniti ga još privlačnijim za djecu što nam je i cilj. Smatram da će djeca kroz igru dodatno zavoljeti i prirodu i nadam se da će to prosto postati njihov manir“, rekao je Ćulafić.
Marinela Đuretić direktorica JP NPCG istakla je da Durmitor, biser svjetske baštine, sa svojim vrhovima preko 2.000 metara, glečerskim jezerima i kanjonima, danas dobija i jedan prostor radosti za najmlađe, gdje će se kroz igru stvarati prve uspomene i učiti o vrijednosti prirode koja nas okružuje.
„Ovaj projekat pokazuje šta možemo postići kada javni i privatni sektor rade zajedno. Zahvaljujući saradnji sa kompanijom "VHM Development", ne samo da obogaćujemo turističku i sportsku ponudu, već i doprinosimo kvalitetu života lokalne zajednice, što je naš zajednički cilj. Ovaj projekat nije samo infrastrukturna investicija, već simbol naše zajedničke posvećenosti razvoju lokalne zajednice, promociji zdravih stilova života i očuvanju prirode.”, kazala je Đuretić.
Ona se zahvalila partneru, kompaniji VHM Development, vlasniku i organizatoru trke Durmitor Trail, čija je inicijativa i podrška bila ključna da se realizuje projekat obnove igralište.
“Jedna lijepa saradnja između kompanije, lokalne zajednice i Nacionalnih parkova. Naša želja je da Durmitor učinimo ljepšim na svakom koraku. Pored prirode koja je bajkovita i prostora koji nas okružuje želja nam je bila da dodatno oplemenimo dio prostora za najmlađe i nadam se da će veliki broj mališana koji posjećuje NP Durmitor dio vremena provoditi i na ovom igralištu”, kazao je Vedran Roćenović, direwktor kompanije VHM development.
Kompletna obnova dječijeg igrališta na putu ka Crnom jezeru je u vrijednosti od 70.180 eura.
Nency
A umjesto dječjijeg igrališta u centru grada,usekali su onu rugobu od hrama ss spc-SRAMNO! KO JE ONO DOZVOLIO BI TREBALO DA ODGOVARA,!