Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica rasvijetili su u veoma kratkom roku – za nekoliko sati, krivično djelo teška krađa i identifikovali, locirali i lišili slobode tri osumnjičena lica od kojih su dva lica maloljetna, saopšteno je iz Uprave policije.
"Slobode su lišeni V.Č. (21) i dva maloljetnika iz Podgorice, starosti po 16 godina, koji su, kako se sumnja, sinoć oko ponoći provalili u jedan prodajni objekat u Podgorici i iz istog otuđili uložak kase u kojem se nalazilo 100 eura. Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, po prijavi o obijanju objekta, preduzeli koordinirane mjere i radnje koje su veoma brzo dovele do identifikovanja i lociranja pomenutih lica u jednom stanu u Podgorici, u kojem su pregledom pronađeni predmeti iz navedenog događaja (uložak kase i novac), dok je kod jednog od maloljetnih lica pronađeno i pvc pakovanje sa praškastom materijom bijele boje nalik na opojnu drogu kokain", navodi se u saopštenju.
Kako dodaju iz UP, o svemu je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, koji je kvalifikovao krivično djelo i naložio da se ova tri lica liše slobode te da mu se, uz krivičnu prijavu, sprovedu na dalju nadležnost.
Policijski službenici nastavljaju sa aktivnostima usmjerenim na otkrivanje, sprečavanje i suzbijanje krivičnih djela iz oblasti imovinskog kriminala, radi zaštite imovine i dobara u vlasništvu građana i pravnih lica, zakljujuče UP u saopštenju.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR