31 °

max 36 ° / min 18 °

Petak

04.07.

36° / 18°

Subota

05.07.

39° / 19°

Nedjelja

06.07.

37° / 23°

Ponedjeljak

07.07.

36° / 23°

Utorak

08.07.

36° / 23°

Srijeda

09.07.

26° / 17°

Četvrtak

10.07.

26° / 16°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Bagerista Vuković osuđen na četiri mjeseca zatvora

Izvor: Cetinjski list

Hronika

Comments 3

Bagerista Vuković osuđen na četiri mjeseca zatvora

Izvor: Cetinjski list

Autor: Antena M

  • Viber

Miroslav Vuković oglašen je krivim pred Osnovnim sudom na Cetinju i osuđen na kaznu od četiri mjeseca zatvora, saopštila je sutkinja Tanja Vidić, gdje se postupak protiv njega vodio tri godine – javlja Radio Cetinje.

Vuković je bio optužen da je 5. septembra 2021. godine, upravljajući bagerom kompanije „Car invest“, tokom razbijanja barikade koju su građani postavili na Adžića krivini, oštetio više putničkih i teretnih vozila.

U obrazloženju presude, sutkinja Vidić je navela da je ”u konkretnom utvrđeno da se radilo o samovoljnom uklanjanju tuđih vozila bagerom”.

Iako je navodno postupao po naređenju pretpostavljenog odnosno vlasnika privrednog društva „Carinvest”, utvrđena je krivica okrivljenog.

- Naime, naređenje ne oslobađa krivice ako je očigledno nezakonito što je u konkretnom i utvrđeno jer zakonito naređenje može izdati samo državni organ svojim službama a ne nikako privrednom društvu i to usmenim putem. Nadalje, u radnjama okrivljenog se manifestuje direktni umišljaj koji u sebi apsorbuje i elemente predumišljaja budući da je okrivljeni noć prije znao da postoji mogućnost da će biti angažovan na “razbijanju demonstracija” i da mora pripremiti mašinu, odnosno bager, tako da se u konkretnom ne može govoriti o zabludi. Ovu kaznu sud je izrekao jer smatra da visina kazne odgovara svrsi kažnjavanja, te da će se u dovoljnoj mjeri uticati kako na učinioca krivičnog djela tako i na buduće potencijalne učinioce krivičnog djela – da u buduće ne čine ista ili slična djela – saopštila je sutkinja Vidić.

Podsjetimo, okrivljeni bagerista Miroslav Vuković negirao je krivicu navodeći da je dobio usmeni nalog od Marka Bata Carevića, vlasnika firme u kojoj je godinama zaposlen, da spremi mašinu, takozvanu utovarnu lopatu kojom bi se deblokirao put Budva – Cetinje.

Ukupna šteta prema navodima iz optužnog predloga je 7.925,23 eura.

Oštećene u ovom predmetu sud je uputio da imovinsko-pravni zahtjev mogu ostvariti u parničnom postupku. 

Komentari (3)

POŠALJI KOMENTAR

Delvidek

@Simikliser A okle... Zaštićen ka bijeli međed... Kad nije odgovara za milionsku štetu zbog uzurpacije i otimanja državnog zemljišta neće ni za ovo.