Službenici Uprave policije uhapsili su na Aerodromu Podgorica državljanina Rusije za kojim je bila raspisana međunarodna potjernica zbog krivičnog djela ubistvo, saopšteno je iz Uprave policije.
Prema navodima policije, osumnjičeni je identifikovan prilikom granične kontrole na ulazu u Crnu Goru. Provjerom kroz baze podataka utvrđeno je da je za njim izdata potjernica jedne države zbog teškog krivičnog djela.
„Postupanjem službenika granične policije utvrđeno je da se lice potražuje zbog krivičnog djela ubistvo. Ono je odmah lišeno slobode i sprovedeno u dalju nadležnost“, navodi se u saopštenju.
Ruski državljanin će, kako je saopšteno, biti priveden nadležnom sudu radi pokretanja ekstradicionog postupka.
Uprava policije poručuje da će nastaviti intenzivnu saradnju sa međunarodnim partnerskim službama u cilju suzbijanja prekograničnog kriminala i lociranja lica koja se skrivaju od pravde.

Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR