19 °

max 24 ° / min 12 °

Četvrtak

01.05.

24° / 12°

Petak

02.05.

25° / 14°

Subota

03.05.

23° / 15°

Nedjelja

04.05.

23° / 14°

Ponedjeljak

05.05.

24° / 15°

Utorak

06.05.

22° / 14°

Srijeda

07.05.

23° / 14°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Anđušić: Crna Gora nije doživjela finansijski bankrot isključivo zato što realizuje brutalna zaduženja

Ekonomija

Comments 0

Anđušić: Crna Gora nije doživjela finansijski bankrot isključivo zato što realizuje brutalna zaduženja

Autor: Antena M

  • Viber

Da li više ima nekog kome nije jasno kako funkcionišu javne finansije naše države i kako preživljavamo?, pita na mreži X Mihailo Anđušić, poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore.

On je reagovao na vijest o novom zaduženju od 500 miliona eura.

Ekonomija

Zadužujemo se 500 miliona eura

04.03.2025. 16:47

" Što bi rekli iz Vlade, svakih par mjeseci: “… za otplatu dugova i KAPITALNE INVESTICIJE”. Nadam se da će MF demantovati informaciju, s obzirom na priču o suficitu i sjajnom stanju u oblasti javnih finansija", navodi on.

Stvari su, kaže, jednostavne, Crna Gora nije doživjela finansijski bankrot i isplaćuje plate i penzije isključivo zato što realizuje brutalna zaduženja od kojih nijedan cent ne ide u razvoj države.

"Ovakav intezitet i učestalost zaduženja, uz ostale pogubne parametre vođenja ekonomske politike, može realizovati samo Vlada koja se ponaša kao davljenik, kockar, prevarant", zaključuje Anđušić.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR