28 °

max 36 ° / min 22 °

Srijeda

02.07.

36° / 22°

Četvrtak

03.07.

37° / 22°

Petak

04.07.

38° / 23°

Subota

05.07.

38° / 23°

Nedjelja

06.07.

38° / 24°

Ponedjeljak

07.07.

39° / 24°

Utorak

08.07.

39° / 23°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Spajić, Radović i Vuković na sastancima MMF-a i Svjetske banke u Vašingtonu

Izvor: EPA-EFE

Ekonomija

Comments 1

Spajić, Radović i Vuković na sastancima MMF-a i Svjetske banke u Vašingtonu

Autor: Antena M

  • Viber

Delegacija Crne Gore, predvođena premijerom Milojkom Spajićem, boraviće u Vašingtonu od 23. do 26. aprila, gdje će učestvovati na Proljećnim sastancima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i Svjetske banke. Kako je saopštilo Ministarstvo finansija, cilj posjete je razgovor sa međunarodnim partnerima o aktuelnim ekonomskim, fiskalnim i monetarnim pitanjima, s posebnim fokusom na jačanje javnih finansija i otpornost finansijskog sistema Crne Gore.

Delegaciju čine predstavnici Ministarstva finansija i Centralne banke Crne Gore, koje predvode ministar finansija Novica Vuković i guvernerka Irena Radović. Tokom boravka u Vašingtonu, delegacija će održati niz bilateralnih sastanaka sa visokim zvaničnicima MMF-a i Svjetske banke, na kojima će predstaviti reforme koje Crna Gora sprovodi u cilju unapređenja makroekonomske stabilnosti i fiskalne odgovornosti, navodi se u saopštenju Ministarstva finansija.

Proljećni sastanci MMF-a i Svjetske banke okupljaju ministre finansija, guvernere centralnih banaka, donosioce odluka, kao i predstavnike privatnog sektora, akademske zajednice i civilnog društva iz cijelog svijeta. Na ovom važnom međunarodnom forumu razmjenjuju se stavovi o globalnim ekonomskim izazovima, politikama i trendovima koji oblikuju svjetsku ekonomiju.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Mila K

Šta će Spajić na godišnjoj skupštini MMFa i SBa? Šta ovo opet mutljavina? Jel ovo obezbijedio photo sa T da se zgadi normalnom radnom svujetu?