U Nikšiću je, u objektu nekadašnjeg Poslovnog centra Sindčel, otvoren hotel Yugoslavia, u koji je vlasnik, nikšićka kompanija Helada–Mont, uložila više od milion EUR.
Riječ je o hotelu sa četiri zvjezdice, 13 soba, restoranskom i konferencijskim salama i Klubom 213, koji će u prostoru nekadašnje Scene 213, raspolagati sa najnovijom 3D tehnologijom, čime će za 15 dana postati i jedan od najsavremenijih bioskopa u Crnoj Gori.
Predsjednik Opštine Nikšić, Veselin Grbović, rekao je na otvaranju hotela da je to još jedna lijepa priča, kojom je okončan problem nakon uvođenja stečaja i zatvaranja Sindčela.

On je kazao da je vlasnik kompanije Helada–Mont, Vojislav Milović, prihvatio ponudu Opštine i tom investicijom riješio problem nastao uvođenjem stečaja i zatvaranjem ranijeg objekta Sindčela.
„Nikšić u prethodnom periodu nije imao kvalitetnih hotelsko-ugostiteljskih sadržaja, a sada se to znatno promijenilo. U centru grada renovira se i hotel Onogošt kako bi došao do ranga od četiri zvjezdice”, saopštio je Grbović na otvaranju hotela Yugoslavia.
Gradonačelnik je ocijenio da se time doprinosi i imidžu Nikšića kao turističkog grada i podsjetio da se radi i na uređenju Ski centra Vučje.
Kompanija Helada–Mont kupila je iz stečaja nekadašnji poslovni centar u kome se nalazio i hotel za oko 800 hiljada EUR i nakon tromjesečnog renoviranja, opremanja i uređenja, zaposlila 27 radnika, od kojih je desetak preuzeto iz Sindčela.
Predstavnik Helade–Monta, Tamara Dragnić, rekla je da su se nostalgično, a simbolično, sa pokretačkom snagom i euforičnom idejom, odlučili za hotel sa zvučnim imenom Yugoslavia.

„Zašto hotel Yugoslavia? Bila jednom jedna zemlja Jugoslavija. Nekadašnji ideal i ideja bratstva i jedinstva zaživjeće opet u našem gradu. Hotel Yugoslavia biće idealno mjesto za mlađe, starije i sve one koji ne grade Berlinske i druge zidove, već pune duše hrle u nove avanture i poznanstva”, navela je Dragnić.
Ona je dodala da je Nikšić grad mladosti i velikog srca, tradicionalnog gostoprimstva i divnih ljudi. To je grad koji je, prema njenim riječima, stvoren za nova poznanstva, porodična okupljanja i evociranje uspomena i emocija.
Govoreći o uređenju hotela, Dragnić je kazala da će gosti kroz njegove prostorije, kao na putovanju kroz vrijeme, moći da uživaju u motivima i slikama proslavljenih velikana iz muzičkog, sportskog i filmskog života Jugoslavije i probude uspomene na malu filmsku naciju, sportsku velesilu i muzičke ideale.
„Vodili smo se pozitivnim primjerom uspješnog hotelskog poslovanja i našeg hotela Trebjesa, koji se za šest godina izdvojio iz mora turističkih ponuda i zauzeo vodeće mjesto po kvalitetu usluge i ponude, kao i primjerom hotela Helada u Tivtu, što je dokaz da smo na dobrom putu razvijanja poslovne politike koja postavlja visoke standarde”, poručila je Dragnić.

Ona je saopštila da je otvaranje hotela Yugoslavia, kao značajnog projekta, realizovano i uz pomoć Investiciono–razvojnog fonda, kao i da je u saradnji sa Opštinom završeno postavljanje rasvjete duž puta, od teniskih terena do hotela na brdu Trebjesa.
U raniji Poslovni centar i hotel Sindčel stečaj je uveden u martu, a kompanija Helada-Mont ga je kupila u julu za oko 800 hiljada EUR. Ta kompanija je i vlasnik hotela Trebjesa u Nikšiću.

Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR