27 °

max 32 ° / min 18 °

Subota

02.08.

32° / 18°

Nedjelja

03.08.

33° / 19°

Ponedjeljak

04.08.

32° / 18°

Utorak

05.08.

33° / 18°

Srijeda

06.08.

33° / 20°

Četvrtak

07.08.

32° / 21°

Petak

08.08.

35° / 19°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Perović u Parizu: Crna Gora radi na jačanju nacionalne i protivvazdušne odbrane

Izvor: Ministarstvo odbrane

Politika

Comments 1

Perović u Parizu: Crna Gora radi na jačanju nacionalne i protivvazdušne odbrane

Izvor: Mina

Autor: Antena M

  • Viber

Crna Gora, kao članica NATO-a i zemlja kandidat za članstvo u Evropskoj uniji (EU), radi na jačanju nacionalne i porotivvazdušne odbrane, kazao je državni sekretar Ministarstva odbrane Krsto Perović.

Kako je saopšteno iz Ministarstva odbrane, Perović je učestvovao na ministarskom sastanku u Parizu, koji je održan povodom Evropske konferencije o vazdušnoj i raketnoj odbrani.

Perović je ukazao da se mora učiniti sve kako bi države ojačale vazdušnu i raketnu odbranu, koja predstavlja ključni faktor zaštite vojne i civilne infrastrukture.

On je naglasio komplementarnost napora evropskih zemalja i NATO, imajući u vidu limitirane nacionalne i odbrambene budžete.

„Crna Gora, kao članica NATO-a i zemlja kandidat za članstvo u EU radi na jačanju nacionalne i porotivvazdušne odbrane“, rekao je Perović.

On je dodao da je Crna Gora spremna da aktivno učestvuje u regionalnim i širim evropskim projektima i planovima u toj oblasti.

Iz Ministarstva su kazali da se ovogodišnja Evropska konferencija o vazdušnoj i raketnoj odbrani, koju je otvorio predsjednik Francuske Emanuel Makron, održava u Parizu, u okviru Međunarodnog avio sajma, koji je okupio više od 2,5 hiljada izlagača iz preko 50 zemalja. 

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

uklonite špijune

Pod hitno izbacite iz Vojske CG srboruske špijune. To se radilo u stabilnoj Jugoslaviji.