12 °

max 17 ° / min 10 °

Srijeda

22.10.

17° / 10°

Četvrtak

23.10.

20° / 13°

Petak

24.10.

18° / 12°

Subota

25.10.

16° / 11°

Nedjelja

26.10.

16° / 13°

Ponedjeljak

27.10.

17° / 17°

Utorak

28.10.

16° / 7°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sokol u EP: Dugoročni opstanak Crne Gore doveden u pitanje; Srbija glavni izvor nestabilnosti u regionu

Izvor: Evropski parlament

Politika

Comments 2

Sokol u EP: Dugoročni opstanak Crne Gore doveden u pitanje; Srbija glavni izvor nestabilnosti u regionu

Izvor: Portal ETV

Autor: Antena M

  • Viber


Beograd je danas glavni izvor nestabilnosti u regionu. To se najjasnije vidi u Crnoj Gori, u kojoj su vidljivi obrasci prisutni u Srbiji, poput privođenja satiričara koji su kritični prema dijelu vlasti, kazao je hrvatski europoslanik Tomislav Sokol.

U dijelu debate u Evropskom parlamentu posvećenom rezoluciji o Srbiji, Sokol je  kazao da je doveden u pitanje dugoročni opstanak države Crne Gore, a to je, napominje, veoma opasno za cijelu Jugoistočnu Evropu.

"Dok Srbija ne prođe dubinsku katarzu i ne odrekne se destruktivne velikosrpske politike, ulazak u Evropsku uniju ne dolazi u obzir",  poručio je Sokol.

Istakao je da tragedija u Novom Sadu, kada je pala nadstrešnica na Željezničkoj stanici i usmrtila 16 ljudi, nije bila izolovan incident, već podsjetnik na moralnu i političku krizu u kojoj se Srbija danas nalazi.

"Ta kriza nam pokazuje da onakvoj Srbiji kakva je danas nije mjesto u Evropskoj uniji", rekao je Sokol u Evropskom parlamentu. 

On je istakao da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić autokrata i glavni sprovoditelj velikosrpske ideologije zajedno sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC).

"Ako žele da budu vjerodostojni, srpska opozicija mora se jasno distancirati od takve politike", rekao je Sokol.

Iskustvo nedavnih protesta pokazuje, dodaje Sokol, da se duh velikosprske ideologije još osjeća i u redovima onih koji se nazivaju promjenom.

"Dok god je tako, bilo kakva ozbiljna transformacija ove zemlje ostaće samo prazna fraza", zaključio je Sokol.

Komentari (2)

POŠALJI KOMENTAR

Goran Mijušković

Niko kao g. Sokol ne kaže suštinu tako sažeto, direktno i jezgrovito.

Mila K

Niko neće uništiti Crnu Goru. Ni litijaški nemoral ni sve njihove CS. Bar su oni 1918 e bili inteligentni i znali da čine loše. To sad nema.