22° / 14°

Ubjedljiv poraz lavica od Norveške

TOKIO 2020

Comments 5

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Norveške 35:23 (13:13), u utakmici trećeg kola A grupe olimpijskog turnira u Tokiju.

To je drugi poraz crnogorske selekcije na turniru, nakon što je izgubila i od Japana 29:26

Jedini trijumf, na startu turnira, upisala je protiv Angole 33:22.

Loše drugo poluvrijeme i veliki pad u igri koštali su crnogorske rukometašice povoljnijeg rezultata protiv Norveške.

Crna Gora je dobro počela meč, vodila je 8:5 i 9:6, a još tri puta imala je prednost od tri gola, posljednji put u 27. minutu (13:11).

U nastavku neshvatljiv pad crnogorske selekcije, koja je dozvolila rivalu da stekne ubjedljivu prednost, koja je u 51. minutu iznosila i 13 golova (31:18).

Najefikasnije u pobjedničkoj selekciji bile su
Heni Reoštad i Nora Merk sa po sedam, dok su Stine Oftedal-Bredal i Sana Isaksen-Solberg postigle po šest golova.

U crnogorskoj reprezentaciji, Jovanka Radičević je postigla šest, Đurđina Jauković pet, a gol manje Tatjana Brnović.

Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u subotu u četiri sata, biće Južna Koreja.