14° / 9°

25.04.

15° / 9°

Bejl "uzeo" Hrvatima bod, Njemci i Poljaci slavili

Fudbaleri Velsa i Hrvatske odigrali su neriješeno (1:1) u meču E grupe kvalifikacija za Euro 2020.

Izabranici selektora Zlatka Dalića imali su priliku da pobjedom u Kardifu direktno obezbjede plasman na Evropsko prvenstvo, ali kako nisu pobijedili, na to će morati da sačekaju.

Hrvati u posljednjem kolu u grupi 16. novembra dočekuju Slovačku i kako imaju dva boda više od Velšana u posljednjem kolu biće im dovoljan i bod da se plasiraju na završni turnir.

Hrvatska je povela u devetom minutu utakmice. Nikola Vlašić je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta se od desne stative odbila u mrežu domaćina - 0:1. Ipak, u samom finišu prvog dijela, Vels je stigao do gola. Igrači Hrvatske su reklamirali faul nad Kovačićem, ali sudija nije ništa svirao, Garet Bejl je utrčao i sa ivice peterca iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu Hrvatske.

U C grupi Njemačka je uspjela da pobijedi na gostovanju Estoniju sa 3:0. Tako su "panceri" izjednačeni na vrhu sa Holandijom sa 15 bodova.

Njemcima nije smetalo ni to što su od 14. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Emrea Džana. Sva tri gola postigli su u drugom poluvremenu, prvo je Ilkaj Gindogan u 52. postigao vodeći gol, da bi isti igrač u 58. minutu povisio na 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Timo Verner pogotkom u 71. minutu susreta.

U G grupi Poljska je golovima Frankovskog u 74. minutu i Akradijuša Milika u 80. pobijedila Sjevernu Makedoniju (2:0).

U istoj grupi, Austrija je na gostovanju u komšiliku protiv reprezentacije Slovenije stigla do tri boda. Strijelac jedinog gola na susretu bio je Stefan Poš u 21. minutu.