13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Hrvati se plasirali na Euro, laka pobjeda Njemaca

Hrvatska je suviše ozbiljan tim, napumpan samopouzdanjem i kvalitetom sa prethodnih takmičenja, da bi dozvolio da se saplete na posljednjoj stepenici. Na kraju je bilo 3:1 protiv Slovačke poslije preokreta. Za prvo mjesto u grupi u bolju poziciju pri žrijebu.

Slovačka je povela golom Bozenika u 32. minutu, Vlašić je pogodio u 56. minutu za izjednačenje, da bi Petković kompletirao preokret golom četiri minuta kasnije.

Slovaci ostaju sa igračem manje na terenu pošto Mak dobija svoj drugi žuti karton u 66. minutu. Perišić koristi brojčanu nadmoćnost svog tima i u 74. minutu na asistenciju Barišića ovjerava pobjedu i plasman na završni turnir.

Njemci su ovjerili svoju vizu sigurnom pobjedom u Menhengladbahu gdje je savladana Bjelorusija rezultatom 4:0. Ginter je postigao gol petom za vođstvo domaćina pet minuta pred odlazak na pauzu, da bi Gorecka i Kros u šest minuta tokom drugog dinela igre osigurali pobjedu.

Gosti su imali šansu da umanje poraz, ali Nojer brani penal Staseviča u 76. minutu.

Konačnih 4:0 postavlja Toni Kros svojim drugim golom u 83. minutu meča.

Reprezentativci Sjeverne Irske su imali odličnu šansu da zakomplikuju borbu za drugo mjesto, ali je Dejvis promašio penal u prvom poluvrmenu što ostavlja Holanđane na tri boda razlike iznad Iraca, bilo je 0:0.

Ostalo je još jednog kolo do kraja gdje Sjeverna Irska gostuje Njemcima dok "oranje" dočekuje Estoniju.

Austrijanci su pobjedom od 2:0 kolo prije kraja nad Sjevernom Makedoninom rezervisali svoje mjesto na finalnom turniru evropskog prvenstva. Domaći su u Beču slavili golovima Alabe u sedmom i Lainera u 48. minutu meča.

Stojanovski postiže gol u 93. minutu, posline kojeg glavni sudija meča sudi i kraj meča.

Lideri grupe G Poljaci su sigurno slavili u Izraelu golovima Krihovjaka u četvrtom minutu, da bi pobjedu pedeset minuta kasnije osigurao Pjontek.

Dabur je unio malo nervozu golom u 88. minutu za 2:1, ali je ostalo premalo vremena za nešto više od poraza.