22° / 12°

29.04.

24° / 14°

Udineze ubjedljiv protiv Milana

Fudbaleri Udinezea pobijedili su Milan rezultatom 3:1 u okviru 27. kola Serije A.

Robert Pereira je postigao prvi gol za domaće u 9. minutu.

Milan je poslije ponovoljenog penala Zlatana Ibrahimovića izjednačio na 1:1 u četvrtom minutu nadoknade. Ali, ni to nije bilo sve za ovo uzbuljivo poluvrijeme, pošto su domaći ponovo vratili vodstvo, a strijelac je bi Beto u šestom minutu nadoknade.

Po povratku na teren, Udineze je potvrdio vođstvo preko Ihizibua u 70. minutu i tako stavi tačku na ovaj meč.

Poslije ovog trijumfa, Udineze je prestigao Sasuolo, Bolonju i Torino i izjednačio se sa Juventusom na diobi sedme pozicije. Milan je četvrti sa bodom manje od trećeplasiranog Lacija, ali i utakmicom više.