03.05.

15° / 11°

Strpljiva Crna Gora do nove pobjede

Autor: Antena M

Fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je novu pobjedu u prijateljskim mečevima, ovaj put protiv Sjeverne Makedonije.

"Hrabri sokoli" su za razliku od prethodnog meča i pobjede protiv Bjelorusije (2-0) u ovaj ušli malo zatvorenije i čekali pravu šansu.

U prvom poluvremenu je viđena ofanziva protivnika i naleti na gol Matije Šarkića ali je naša odbrana odbila svaki pokušaj Elmasa i Miovskog.

Izabranici Roberta Prosinečkog su u tom periodu jedva i prelazili polovinu i nisu bili u mogućnosti ni da zaprijete protivniku.

Crna Gora je svoju šansu tražila iz prekida i dočekala je.

Camaj je sjajno centrirao iz kornera, Savić sa sobom odvukao dvojicu protivničkih igraća i ostavio najboljeg crnogorskog napadača Stevana Jovetića koji je efektno glavom pogodio za vođstvo, igrao se 44. minut.

U drugom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja, treneri su izmijenili pola tima i do kraja meča rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovo je druga pobjeda novog selektora Roberta Prosinečkog na klupi "sokola" iz dva meča.