10.05.

22° / 14°

Petarda Bajerna u Berlinu

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Union Berlin u gostima rezultatom 5:1, u 30. kolu njemačke Bundeslige.

Mrežu Uniona načeo je Leon Gorecka, koji je sa 12 metara zakucao loptu pod prečku, poslije sjajnog pasa mladog Tela.

Drugi gol postigao je Hari Kejn fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Na 0:3 povisio je Tomas Miler u 53. minutu, pošto je uhvatio volej iz peterca nakon centaršuta Čupo-Motinga sa lijeve strane.

Matis Tel, koji ima 18 godina, je svoju blistavu partiju krunisao u 66. minutu. Kejn je poslao idealan pas u prazan prostor, a supertalentovani Francuz je udarcem sa nekih 13 metara pogodio željeno mjesto, za 0:4.

Samo četiri minuta kasnije, Gorecka je uputio centaršut u kazneni prostor, a lukavi Miler glavom poslao loptu u mrežu, za 0:5.

Konačnih 1:5 postavio je Vertesen u 91. minutu.

Bajern sada na drugoj poziciji ima 66 bodova, što je tri više, uz meč više od Štutgarta.

Union je 14. sa 29 bodova i imaće još posla u borbi za opstanak.