09.05.

23° / 15°

Liverpul slavio i izjednačio se sa Arsenalom

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Liverpula savladali su Fulam na "Krejven kotidžu" rezultatom 1:3 u 34. kolu Premijer lige.

Liverpul je poveo poslije 32 minuta igre nakon slobodnog udarca Trenta Aleksadner-Arnolda. Savršen šut i pokazatelj koliko su sposobnosti desnog beka nedostajale "crvenima" u posljednja dva mjeseca koja je propustio.

Međutim, Fulam je uzvratio u smiraj prvog poluvremena kada je poslije nekoliko odbitaka Timoti Kastanj natrčao na loptu i poslao je u mrežu Alisona Bekera.

Liverpul je preko, dosta slabog Rajana Hravenberga poveo u 53. minutu. Holanđanin je izgubio još jednu loptu u posljednjoj trećini, ali ona mu se brzo vratila što je iskoristio da postigne prelijep gol za vođstvo gostiju.

Sve je riješio Dijogo Žota nakon asistencije Kodija Gakpa. Portugalac je za milimetar izbjegao ofsajd.

Izabranici Jirgena Klopa tako su ostali u trci za titulu, drugi su na tabeli sa 74 boda, koliko ima i Arsenal, s tim da trećeplasirani Mančester siti ima bod manje, ali i meč manje.