10.05.

21° / 14°

Leverkuzen u 98. minutu izbjegao prvi poraz

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Borusije Dortmund i Bajer Leverkuzena odigrali su neriješeno (1:1), u derbiju 30. kola Bundeslige.

"Milioneri" su bili blizu da nanesu "farmaceutima" prvi poraz još od 27. maja prošle godine, kada ih je Bohum pobijedio sa 3:0.

Novi prvak Njemačke je od tada vezao 44 utakmice bez poraza u svim takmičenjima, što je rekord liga "petice", tako da su ovim remijem samo popravili taj učinak.

Niklas Filkrug je u 81. minutu donio prednost domaćima i djelovalo je da će to biti dovoljno za tri boda.

Kombinovali su domaći na desnoj strani, Marsel Sabicer je centrirao, a sjajni Filkrug volej udarcem Lukasa Hradeckog.

Ipak, Hrvat Josip Stanišić je u sedmom minutu nadoknade postigao gol i spriječio poraz Leverkuzena.

Dortmund je ostao peti na tabeli sa 57 bodova, dva manje od Lajpciga koji je u zoni Lige šampiona.

Sa druge strane, Leverkuzen je još u prošlom kolu obezbijedio "salataru" – na čelu je sa 80 bodova.