Inter savladao Milan i osvojio titulu Serie A

Izvor: EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

Autor: Antena M

Ekipa Intera je šampion Italije za sezonu 2023-24!

Oni su večeras savladali Milan u "Madonini" sa 1:2 i otišli na nedostižnih +17 na 5 kola do kraja prvenstva.

Igrao se 18. minut kada je Inter stigao do prednosti u derbiju.

Bio je korner sa lijeve strane, Pavar je prebacio loptu na drugu stranu peterca, a na pravom mjestu je bio Aćerbi koji šalje loptu u mrežu za 0:1.

Milan je imao terensku ravnotežu, ali je teško stizao do ozbiljnijih šansi, a jednu od rijetkih je propustio Rafael Leao kada je golman Zomer dobro reagovao i odbranio mu šut.

U nastavku Inter je igrao prilično pametno, nije srljao i čekao je grešku protivnika.

Dočekali su jednu na startu drugog poluvremena, igrao se 49. minut i neshvatljivo kako je Markusu Tiramu dozvoljeno previše prostora da se namjesti i da šutira, učinio je to odlično i savladao je Manjana.

Milan je pojačavao i imao je šansu tri minuta kasnije preko Tea Ernandeza, a onda na drugoj strani takođe prilika za Čalhanoglua, bez gola se završilo i jedno i drugo.

Pritiskao je formalni domaćin kako se meč približavao kraju i nekako je uspio da stigne do izjednačenja. Učinio je to Fikajo Tomori, poslije haosa u kaznenom prostoru. Čukvueze je centrirao, lopta dolazi do Leaa, pa Gabije, Zomer je odbio loptu samo do Tomorija koji je na pravom mjestu za 2:1. Haos i gol Milana.

Samo tri minuta kasnije moglo je da bude i 2:2, prvo je Zomer odbranio, da bi Pavar bio spasilac na gol liniji.

Uspio je Inter da umrtvi do kraja utakmicu i da na kraju proslavi titulu na njima najslađi način, pobjedom u velikom derbiju protiv drugoplasiranog tima na tabeli.

Vidjeli smo i nemile scene jer su se tukli Damfris i Ernandez, teško je bilo ko mogao da ih razdvoji, pa su obojica "pocrvenjeli". Strasti se nisu smirile do kraja, pa je i Kalabrija dobio crveni karton...