23° / 14°

24.05.

26° / 16°

Ubjedljive pobjede Dečića i Budućnosti, poraz Jezera

Fudbaleri Dečića i Budućnosti upisali su ubjedljive pobjede, a slavio je i Mornar, u 33. kolu Meridianbet Prve crnogorske lige (MPCFL).

Vodeći Dečić pobijedio je u Pljevljima ekipu Rudara 4:0 i 17. trijumfom zadržao čelnu poziciju na tabeli.

Ekipu iz Tuzi do pobjede vodili su Nenad Gavrić golovima u 1, 7. i 56. i Ognjena Stijepovića u 81. minutu.

Korak za liderom šampionata zadržala je Budućnost koja je u Tivtu, golovima Igora Ivanovića u 32, Đorđa Despotovića iz jedanaesterca u 55, Milana Vukotića u 74. i Vasilija Adžića u 84. minutu, savladala Arsenal 4:0.

U gostima slavio je i Mornar, koji je u Bijelom Polju bio bolji od Jedunstva 4:3.

Domaćin je dva puta vodio 1:0 i 2:1, ali nije uspio da izbjegne poraz.

Mornar su do 14. trijumfa vodili Demir Škrijelj u 8, Milan Vušurović u 37. i Kris Marlon Ondong-Emba u 40. i 72. minutu.

Strijelci za Jedinstvo bili su Andrej Cvijović u 2, Mirza Idrizović u 12. i Brandao u 52. minutu.

Dominaciju gostiju u ovom kolu upotpunila je Mladost, koja je u Beranama bila bolja od Jezera 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Željko Krstović u 90. minutu.

Poslije prvog poluvremena, Petrovac u Nikšiću vodi protiv Sutjeske 1:0, golom Adnana Bašića u devetom minutu.