22° / 11°

29.04.

24° / 14°

Poraz košarkaša u drugom meču u Skoplju

Naši košarkaši poraženi su od Sjeverne Makedonije u drugom pripremnom meču pred pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Domaći su se revanširali našem sastavu za poraz u meču prije dva dana i slavili su 65:58.

Izabranici Boška Radovića sjajno su otvorili meč.

Imali su već u prvoj četvrtini dvocifrenu prednost 20:8.

Ipak drugi period razigrani domaćin je dobio 30:11 i potpuno preokrenuo.

Naši su se vratili iz minusa od 7 poena sa poluvremena i pred posljednji period smanjili na 49:48.

Ipak napadački smo imali problema u većem dijelu posljednje četvrtine što su Makedonci iskoristili i stigli do pobjede.

Crna Gora: Drobnjak 9, Aleksa Popović 4, Danilo Nikolić, Radončić 9, Vrbica, Pavle Đurišić 4, Todorović 13, Spasojević 6, Kljajić, Barović 2, Zoran Nikolić 2, Popović 9.

Naši momci će od 12. do 18. avgusta biti domaćini turnira pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Odigraće po dva meča protiv Islanda i Danske, a dvije selekcije plasiraće se u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.