03.05.

19° / 12°

Legendarni Prevc na Planici završio karijeru

Ostalo

Slovenački ski skakač Peter Prevc je završio karijeru osvajanjem šestog mjesta u ski letovima na Planici.

Prevc je imao skokove od 233,5 i 226,5 metara i osvojio 422,4 boda – za šestu poziciju i ukupno trećuu generalnom plasmanu.

Nakon posljednjeg skoka, kojem su sudije dale simboličnu ocjenu 22, Međunarodna skijaška federacija prekinula je takmičenje kako bi odala priznanje 31-godišnjem Slovencu.

On je u karijeri osvojio četiri olimpijske medalje u ski skokovima, kao i odličja na svjetskim prvenstvima u ski skokovima i ski letovima.

Pobjednik je novogodišnje turneje Četiri skakonice 2016. godine, a tri godine uzastopno je osvajao titulu u Svjetskom kupu u ski letovima.

Danas je slavio Austrijanac Danijel Huber sa 487,7 bodova i pripao mu je mali kristalni globus.

Domen Prevc je bio drugi sa 444,3 boda, a treći Poljak Aleksander Zniščol sa 438,1.

Osvajač Svjetskog kupa Austrijanac Štefan Kraft zauzeo je četvrto mjesto (436,4) i izmakla mu je titula u ski letovima.