Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva čime su izborili kvalifikacije za Olimpijske igre koje će se održati u martu u Roterdamu. "Ajkule" su u osmini finala lako izašle na kraj sa Turskom 17:6, čime su ispunile glavni cilj pred start ovog takmičenja.
Za dva dana Ivovića i drugove čeka aktuelni prvak svijeta selekacija Italije u borbi za polufinale šampionata Starog kontinenta. Taj meč igra se od 16 sati.
U pobjedi nad Turskom najefikasniji je bio Aleksandar Ivović sa tri, po dva gola postigli su Vladan Spaić, Bogdan Đurđić, Dragan Drašković, Đuro Radović, Marko Petković i Uroš Čučković, a po jedan Stefan Vidović i Stefan Pješivac.
CRNA GORA - TURSKA 17:6 (3:1, 5:1, 5:0, 4:4)
Sudije: Stavridis (Grčka), Varkonji (Mađarska)
CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Radović 2, Petković 2, Čučković 2, Obradović, Vidović 1, Đurđić 2, Ivović 3, Spaić 2, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović.
TURSKA: Sezer, Džaner, Jutmaz, Adžar, Bijik, Gurdenli 1, Jenigun 2, Senemoglu, Sonmez 1, Ozbek 2, Karaman, Dilek, Kil.
RASPORED:
OSMINA FINALA:
14:30h Crna Gora-Turska 17:6
16:00h Njemačka-Španija
17:30h Rusija-Gruzija
19:00h Rumunija-Grčka
ČETVRTFINALA:
16:00h Italija - Crna Gora PAR 1
17:30h Srbija - Njemačka/Španija PAR 2
19:00h Mađarska - Rusija/Gruzija PAR 3
20:30h Hrvatska - Rumunija/Grčka PAR 4
POLUFINALA:
PAR 1 - PAR 3
PAR 2 - PAR 4
GRUPNA FAZA:
Grupa A: Hrvatska 9, Crna Gora 6, Njemačka 3, Slovačka 0
1.kolo: Slovačka - Crna Gora 4:15, Njemačka - Hrvatska 9:17
2.kolo: Njemačka - Slovačka 8:5, Crna Gora - Hrvatska 10:11.
3.kolo: Crna Gora - Njemačka 10:3, Hrvatska - Slovačka 16:4.
Grupa B: Srbija 6, Rusija 3, Rumunija 3, Holandija 3.
1. kolo: Srbija - Rusija 13:9, Rumunija - Holandija 8:9.
2. kolo: Rumunija - Srbija 7:15, Rusija - Holandija 15:9.
3. kolo: Srbija - Holandija, Rumunija - Rusija 11:10.
Grupa C: Mađarska 7,Španija 7, Turska 3, Malta 0.
1. kolo: Malta - Španija 7:23, Turska - Mađarska 5:19
2. kolo: Malta - Turska 10:13, Mađarska - Španija 11:11.
3. kolo: Španija - Turska 24:7, Mađarska - Malta 26:0
Grupa D: Italija 9, Grčka 6, Gruzija 3, Francuska 0.
1. kolo: Italija - Grčka 10:6, Francuska - Gruzija 7:9
2. kolo: Grčka - Gruzija 17:10, Francuska - Italija 7:10
3. kolo: Francuska - Grčka 10:12, Italija - Gruzija 18:6.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR